Cum poti ajuta la construirea bisericii din Curagau?

Anunțuri / comunicate Noiembrie 13, 2017

Curagaul este o comunitate mica, dar cu potential de dezvoltare, dar mai ales aici sunt oameni care au nevoie de tine!

Daca vrei sa te implici si sa sprijini comunitatea noastra mica din Curagau, fie ca e vorba de constructia bisericii sau de alte proiecte aflate in desfasurare, atunci trebuie sa stii ca ne poti ajuta financiar in mai multe feluri:

1. Donatii directe

Oricand poti face donatii, fie direct contactand preotul paroh,  fie vizitandu-ne in spatiul de slujire actual, adica la scoala din sat, in zilele de sarbatoare.

Poti face si direct donatii bancare in contul parohiei noastre:

RO52CECEIS1030RON1123451 deschis la CEC Bank Iasi. Titular cont Parohia "Nasterea Sfantul Ioan Botezatorul" Curagau CUI 25692560.

2. Contract de sonsorizare

Daca ai o firma, putem incheia un protocol de sponsorizare intre unitatea respectiva si parohia noastra. Pentru mai multe detalii puteti contacta preotul paroh.

3. Urne de donatii

Daca stii un loc in care am putea sa amplasam o urna de donatii da-ne de stire! (Ex. magazin, cofetarie, frizerie, service etc.)

4. Stand pentru strangere de fonduri

Daca organizezi un eveniment care crezi ca e compatibil cu scopul nostru, atunci putem amplasa temporar, pentru cateva ore un stand la care sa strangem fonduri (Ex: hram, pelerinaj, ateliere etc.)

Pentru mai multe detalii contactati preotul paroh: Dragos Balinisteanu - 0745317555.

Citește alte articole despre: donatii ajutor sprijin