Magazin de cadouri - Dar de Suflet

Anunțuri / comunicate Decembrie 9, 2021

Am reunit diverse obiecte religioase, am adăugat câteva informații utile și le-am ambalat punând mult suflet, astfel încât au rezultat câteva variante de pachete cadou pe care le puteți face celor dragi cu ocazia sărbătorilor, a unei zile de naștere sau pur și simplu ca un dar pentru suflet.

De multe ori prietenii își fac cadouri care le alimentează pasiunile sau le înfrumusețează trupul, dar aceste daruri pe care le-am pregătit nădăjduim că vor avea și un efect misionar întărind viața duhovnicească a celor ce le vor primi.

Acest proiect are și un rol de întărire a activității parohiei noastre. Contravaloarea acestor cadouri va reprezenta o donație către parohia noastră, iar bănuții vor fi folosiți pentru finalizarea bisericii sau pentru activitățile desfășurate în cadrul parohiei. După cum știți, parohia noastră este foarte mică, așa încât depindem foarte mult de milostenia prietenilor noștri.

Pentru început vă propunem 3 variante de cadouri:

• „Miros de bună mireasmă”, care conține elementele necesare pentru tămâiere;
  • „Cuvântul Domnului”, care conține Sfânta Scriptură într-un format deosebit;
  • „Rugați-vă neîncetat”, în care se regăsesc principalele elemente ale unui colț de rugăciune.

Vă invităm să vizualizați aceste pachete cadou în albumul foto „Dar de suflet” de pe pagina parohiei:

Comenzile sau alte informații pot fi cerute prin mesaj privat pe pagina parohiei.

Citește alte articole despre: magazin, daruri, cadouri