O ZI DE VACANȚĂ (ediția a doua)

Activități August 12, 2021

Vrem să oferim o zi de vacanță de neuitat unui număr de 36 de copii din satul Curagău, în stațiunea Durău. Anul trecut am reușit să facem acest lucru pentru 20 de copii așa că suntem optimiști că vom reuși și acum!

Ziua de vacanță se va desfășura astfel: vom pleca dimineața cu microbuzul spre Durău și odată ajunși acolo ne vom bucura de parcul de aventură. Vom vizita mănăstirea și vom lua prânzul împreună. După prânz cei mici se vor plimba cu caiacele pe lacul Izvorul Muntelui și vor avea parte de câteva surprize în natură, iar spre finalul zilei ne întoarcem înapoi în Curagău.

Pentru un copil este necesară suma de 250 de lei, care acoperă cheltuielile de transport, acces parc de aventură și canoe, suveniruri, prânz și alte surprize.

Dacă doriți să donați o zi de vacanță unui copil din Curagău o puteți face prin donații în contul parohiei:

RO52CECEIS1030RON1123451 deschis la CEC Bank

Titular Parohia Sfântul Ioan Botezătorul, CUI: 25692560

Mențiunea "zi de vacanță".

Alte detalii: 0745 317 555 - pr. paroh Dragoș Balinișteanu.

Parohia Curagău are 40 de familii, iar resursele financiare sunt limitate, astfel încât contează mult implicarea celor cu inima bună care pot da o mână de ajutor!

Citește alte articole despre: vacanta, copii, aventura